Školní výlet – 8.A

19.06.2024 Petr Popelínský

Ve středu 19. 6. odpoledne jsme vyrazili na zasloužený školní výlet. Již na vlakovém nádraží každý obdržel od pana učitele Danga tři kartičky – povodeň, bomba a střelba. Tato hra nás provázela po celou dobu výletu a mnozí vyčkávali na ty „nejvhodnější“ okamžiky. Pobyt v autokempu Ostrov na Malé Skále jsme zahájili stavbou stanů, broděním Jizery a míčovými hrami. Večer u táboráku zavoněly buřty a další dobroty.

Čtvrteční dopoledne patřilo návštěvě hradu Pantheon. Prolezli jsme každý kout hradu a seznámili se s jeho historií. Nezapomněli jsme ani na krásnou vyhlídku pod hradem. To už ale každému kručelo v břiše, takže jsme poobědvali v místní pizzerii. V kempu většinu zlákala voda a před dalším výletem jsme si pochutnali na výborných melounech. Děkujeme!

Sluníčko začalo hřát silněji, a tak jsme nemohli vynechat točenou zmrzlinu. Odtud už jsme zamířili do skal. Cestou jsme ještě vyzkoušeli místní workout a dětské hřiště. Odpoledne jsme zdolali Suché skály a skalní bludiště Kalich. I když se únava už začala ozývat, na hru na vraha ještě síly zbyly. Po návratu přišel čas na večeři, koupání, volejbal ve vodě i na břehu, hry a táborák.

V pátek ráno jsme sbalili stany, oblékli se do plavek, někteří narychlo nakoupili slušivé klobouky a vydali jsme se k nástupnímu místu na rafty. Protože nás bylo málo, stačily nám dva. Voda byla příjemná, sluníčko pálilo a posádky se rychle sžily se splouváním řeky. Dvakrát jsme zastavili, abychom si ve vodě zapinkali s míčem, a došlo i na vodní bitvy. V Dolánkách jsme svůj letošní výlet zakončili. Před odjezdem vlaku jsme se ještě posilnili v místním občerstvení a poté unavení nastoupili na cestu domů.

Velký dík a obdiv patří všem osmákům, kteří vyměnili pohodlí domova za výlet do přírody strávený se svými spolužáky.

Moc děkujeme rodičům za odvození a přivezení věcí a vynikající melouny!

(K.Kašková)