Podzimní vycházka na Hamrštejn – speciálky

18.10.2024 Dagmar Nováková

Podzimní vycházka dětí z Chrastavy se stala nezapomenutelným zážitkem plným objevování přírody, sbírání hub a dobrodružství. Děti se vydaly na cestu z Chrastavy na hrad Hamrštejn, kde je čekalo mnoho zajímavých aktivit.

Podzim je obdobím, kdy příroda hraje všemi barvami. Děti měly možnost pozorovat proměny přírody, jak se listí stromů mění do odstínů červené, oranžové a žluté. Během vycházky se také věnovaly sbírání hub, což byla nejen zábava, ale i poučení o různých druzích hub a jejich bezpečném sběru.

Jedním z vrcholů vycházky byl výšlap na hrad Hamrštejn. Děti se dozvěděly o historii hradu a měly možnost prozkoumat jeho zříceniny.

Po návštěvě hradu čekalo na děti další dobrodružství – převoz na transbordéru. Transbordér je unikátní dopravní zařízení, které umožňuje přepravu přes řeku pomocí lanového systému. Děti si vyzkoušely, jak transbordér funguje i proč byl postaven.

Na závěr vycházky se děti zúčastnily závodu v běhu na čas. Tento závod byl nejen zábavný, ale také podpořil zdravou soutěživost a fyzickou aktivitu. Děti se do závodu zapojily s nadšením a ukázaly své běžecké schopnosti.

Podzimní vycházka z Chrastavy na hrad Hamrštejn a zpět byla pro děti skvělým zážitkem. Všichni si užili proměny přírody, sbírání hub, výšlap na hrad, přepravu na transbordéru a závod v běhu na čas. Jsme  nadšení a těšíme se na další podobné dobrodružství.