Od  začátku února se mohou základní školy v celé naší republice zapojit do nového programu Evropské unie a České republiky „Ovoce do škol“.

Cílem projektu je zvýšit u dětí oblibu ovoce a zeleniny, přispět ke změně jejich stravovacích návyků, bojovat proti dětské obezitě a  zlepšit tak zdravotní stav mladé populace. Druhotným efektem by mělo být celkové zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny.

Podpora z prostředků EU (73 %) a ČR (27 %) je poskytována na čerstvé ovoce a zeleninu,  dále na balené, popřípadě různě upravené ovoce a zeleninu a na  balené ovocné a zeleninové šťávy (jejich podíl může činit nejvýše 25 % celkového počtu dodaných produktů). Balené ovoce a zelenina, stejně jako šťávy, nesmí obsahovat přidaný cukr, sůl, tuky, sladidla a konzervanty.

Naše škola se do projektu Ovoce do škol zapojila od března 2010. Dodavatelem produktů bude společnost Laktea, o. p. s.  Nárok na  čerstvé ovoce a zeleninu mají zcela zdarma všichni žáci 1. až 5. ročníků. Ovoce bude do školy dodáváno 1 až 2 x týdně.

Více informací na www.ovocedoskol.eu

Dotazník: www.ovocedoskol.szif.cz

 OVOCE U NÁS:

5.květen 2016

Ovoce, v třetí cé.

7.prosinec 2015

Ovoce do škol…

                          …a na zimu do kompotu

      Také my, prvňáčci, máme radost z ovocných svačinek. A aby bylo dost vitamínů i v zimě, zavařili jsme si některé druhy při výtvarné výchově. Práce to nebyla snadná: vystřihnout tvar sklenice, natisknout barevné tvary, dokreslit detaily a ozdobit lahev textilem. Přitom jsme si osvěžili znalosti z prvouky o třídění ovoce a zeleniny, jejich barevné a tvarové odlišnosti a využití.

     Hotové kompoty jsme neuložili do spížky, ale ozdobili jimi zeď naší I. A třídy.

Ivana Bláhová

12.květen 2015

OVOCE DO ŠKOL VE VÝTVARNÉ VÝCHOVĚ

           Š. Gabrišová - jablko            A. Hauserová - jahoda

      L. Mašková - hruška           L. Vojkůvková - švestka

 

4.březen 2015

OVOCE DO ŠKOL - V.A 

 

6.prosinec 2013

OVOCE DO ŠKOL VE III. A 

            Zapojení naší školy do projektu Ovoce do škol se nám tentokrát moc hodilo. Jako Mikulášskou nadílku jsme si tentokrát užili pomeranče a džusíky při naší Čertí škole. Všichni čertíci z naší třídy si pochutnávali na vitamínech a možná i proto vůbec nezlobili. Naopak úspěšně splnili všechny čertovské úkoly. (fotogalerie)

___________________________________________________________________________

červen 2011

ALBUM 1                                                ALBUM 2

OVOCE DO ŠKOL VE 4.A

Projekt Ovoce do škol se na naší škole rozběhl v době, kdy se žáci ve čtvrtém ročníku začínají seznamovat s pojmy zlomek, zlomková čára, čitatel, jmenovatel. A tak se zcela nabízelo využít dodaných jablek k zavádění těchto nových pojmů.

Děti si krájením jablíček ujasnily, co je polovina, jak z poloviny vznikne čtvrtina, jak nakrájet jablko na šestiny. Zjišťovaly a zapisovaly, jaká část jablka zbyde, když z něho např. dvě šestiny snědí. Praktickou činností poznaly, kolik nakrájených dílů tvoří celek, tedy celé jablíčko. 

Všem čtvrťákům se takováto hodina matematiky líbila a zcela jistě všichni pochopili nově zavedené matematické pojmy.

FOTKY

 

OVOCE DO ŠKOL V 5.A

Milá mandarinko,

byla jsi pěkně oranžová, ale špatně ses mi loupala. Byla jsi chutná, i když trochu kyselá. Když jsem tě zahlédla, tak jsem se na tebe vrhla. Vybrala jsem si tě dobře, chtěla bych tě ještě jednou. Chtěla jsem si tě vzít domů, ale nevydržela jsem to, abych tě nesnědla. Budu na tebe vzpomínat.

Sabča Paštyková 5.A

 

 

 

Ahoj ředkvičko,

moc jsi mi chutnala, ale mám raději pálivější. Nechci tě urazit, ale moje sestra tě nemá moc v oblibě, tak mi své balení dala. Byla jsi hodně otlučená, takže na pohled nic moc, ale mně jsi chutnala výborně.

Káťa Svobodová 5.A

 

 

Milá okurko,

jsi má nejoblíbenější zelenina. Ale moc jsi mě zklamala, byla jsi měkká, hořká a nahnilá.Vůbec jsi mi nechutnala. Tak to je vše, co jsem ti chtěla říct.

Míša Grusmanová 5.A

 

 

Ahoj milá okurko,

byla jsi sice tlustá, ale moc dobrá. Paní učitelka mi nabízela tě rozkrojit, ale já jsem si řekla, že tě nedám rozkrojit, ale že tě hned sním. Měla jsem tě snědenou asi za 10 minut. Už se těším na další.

Denisa Fedorková 5.A

 

 

Moje mandarinko,

jsi strašně dobroučká. Mám tě nejradši z celého ovoce i zeleniny. Co mě ale zamrzelo, že jsi nešla oloupat. To byl horor. Ale pak jsem tě oloupala a byla jsi moc dobrá. Nikdy na tebe nezapomenu.

Elča Opřátková 5.A

 

 

Milé kiwi,

jsi hnědé, vevnitř zelené, chlupaté, kyselé ale dobré. Když tě chci jíst, musím tě dlabat lžičkou. Jednou se mi po tobě opupínkoval jazyk. Rosteš v cizích zemích, takže tě tak často nejím a to je škoda.

S pozdravem Kristýnka Stašíková5.A

 

Milé ředkvičky,

byly jste hezky červené, dobré ale pálivé, protože mě z vás bolela pusa. Bylo vás hodně, tak jsem si docela pochutnal. Umyl jsem vás v pytlíku, tak byl plný vody a vy jste pěkně v té vodě plavaly. Jinak vás jako zeleninu mám asi na 3. místě. A někdy bych si na vás pochutnal znovu. Už se těším.

Váš strávník Domča Sívek 5.A