Mikulášský běh do schodů (5. 12. 2018)

Letošní již čtrnáctý ročník Mikulášského běhu do schodů vyšel tentokrát přímo na den, kdy chodí Mikuláš s čertem. Pro běh se nám osvědčil způsob i organizace měření z předchozích let.

Běhalo se ve dvou kolech, časy z jednotlivých kol se sčítaly a podle součtu se stanovilo celkové pořadí. Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 36 žákovských běžců. Běžci museli překonat 79 schodů (navíc posledních 25 schodů má vyšší nášlap, takže je to opravdový záběr). Účastníci jsou rozděleni do šesti kategorií a letos se nám podařilo naplnit všechny: dívky 5.tř., chlapci 5.tř., dívky 6.-7.tř., chlapci 6.-7.tř., dívky 8.-9.tř. a chlapci 8.-9.tř. Všichni se velice snažili a dosahovali vynikajících výsledků, takže nakonec všichni dostali malou sladkou drobnost a první tři obdrželi diplomy a ještě něco navíc. Byla taky vyhlášena nejrychlejší schodařka. Stejně jako loni, ale s lepším časem, vyhrála Anna Machatá se součtovým časem 31,00s, a nejrychlejší schodař byl Marek Souček s časem 26,84s.