Nocování 7.A

            Je pátek 30. listopadu a ve škole stále probíhají tripartity. My už je máme za sebou, a tak si můžeme užívat pocity klidu a uvolnění. Scházíme se v pět hodin plni elánu a obtěžkáni karimatkami, spacáky a velkými zásobami jídla. Dnes nás totiž čeká společné nocování ve škole.       

            Sedmnáct sedmáků během chvíle mění učebnu v jednu velkou noclehárnu a hernu. Na stolech se objevují krásné stolní hry a každý si vybírá podle své chuti. Hrajeme Bang, Dixit, Activity, Dobble, Grabolo, přemýšlíme nad geometrickými tvary a vytváříme je ze sirek atd. Ve družstvech bojujeme o to, kdo nejrychleji sebere tužku, u stolu trénujeme postřeh a snažíme se zachovat si obě ruce.

            Každý však netrpělivě očekává chvíli, kdy se uvolní tělocvična. Hurá, už je to tady! Začínáme vybikou a poté necháváme veškeré své síly u basketu. Na závěr se za pomoci elektronických čipů snažíme co nejdříve sesbírat kontroly ve správném pořadí 31-50, které jsou libovolně rozmístěné po tělocvičně. Někteří si ještě zkouší zlepšit čas ve druhém kole.

            Rychle se převléknout, umýt, posilnit se a můžeme pokračovat. Někteří volí stolní hry, jiní zpívají s Kájovou kytarou. Ručičky hodin se zastavují na půl dvanácté. Zalézáme do spacáků a na tabuli začíná film Po strništi bos. Většinu postupně přemůže spánek, ale někdo vydrží až do konce a teprve v půl druhé uléhá ke spánku.

            Ráno se vůbec nechce vstávat. Uklízíme třídu a scházíme se u vynikající snídaně, kterou nám napekl Kája. Mňam! Loučíme se a před devátou hodinou ranní už se škola noří do víkendového ticha.

 

                                                                                  (K.Kašková)

 FOTOGALERIE