Škola volá

Po prázdninách se vrací žáci do svých tříd. Ale pro prvňáčky se  z důvodu probíhající rekonstrukce jedné ze školních budov chystaly nové prostory. Zázemí jsme našli v mateřské škole. V červnu začalo stěhování a o prázdninách se dvě třídy vyzdobily a připravily pro nastávající školáky.

3. září bylo všechno nachystané pro 44 dětí. Ty v doprovodu svých rodinných příslušníků vcházely do budovy s odhodláním. Ze smíšených pocitů převažovalo těšení. Vždyť na ně čeká tolik nových věcí. Jen samotná cesta s aktovkou na zádech byl nevšední zážitek.

K tomuto významnému kroku přišel žáčkům popřát i pan ředitel školy a pan starosta s paní místostarostkou, kteří předali dětem na památku slavnostního zahájení školní docházky i pěkný dárek. Tradiční kufřík pro bezpečnou cestu věnoval všem žáčkům Liberecký kraj.

Víc než krátké uvítání a seznámení jsme za první den ve škole nestihli. Máme ale dostatek času na to, abychom se poznali více a mohli spolu proniknout do všech tajů a záhad, které učivo 1. třídy obnáší. Přejeme malým školáčkům i jejich rodičům úspěšný start!

 

                                                                                     Paní učitelky