ČARODĚJNICKÉ NOCOVÁNÍ 4.A

V letošním roce jsme se rozhodli, že si po 3 letech uspořádáme Čarodějnické nocování.  Dalším překvapením pro naše děti bylo místo konání. Nezůstali jsme v naší školičce, ale pronajali si pobyt v MŠ a ZŠ Vítkov.

V pátek 27.4. 2018 jsme se v 15.00 hodin sešli na autobusovém nádraží v Chrastavě. Na parkovišti na nás čekali naši pomocníci: p. Marečková, p. Polák a  p. Řehák, kteří nám odvezli objemná zavazadla (spacáky a karimatky) do Horního Vítkova. My se přepravili autobusem.

U školy na nás čekala p. Pincová, která nás přivítala a předala nám klíče od budovy. Zavazadla jsme si dali do malé útulné tělocvičny a vyrazili s batohem, buřtíky a čarodějnicemi na místní Výhledy.

Upekli si naše dobroty, spálili čarodějnice a zahráli si lesní hru. Sluníčkem a vzduchem unavení jsme v podvečer sešli zpět do školy.

Při čekání na tmu si zahráli různé hry. Konečně jsme se dočkali. Vzali si lampiony, zapálili svíčky a vyšli do tiché noci. Užili jsme si strašidelné historky a vrátili se.

Po ulehnutí do měkkých spacáků jsme si na dobrou noc přečetli další kapitolky naší oblíbené knihy  o Kryšpínovi.

Stačili jsme si popřát dobrou noc a bylo ticho. Někteří usnuli hned, jiní malinko později, ale unavení společnými zážitky jsme spali až do rána.

Poděkování patří všem, kteří nám přepravili zavazadla, koupili sladký poklad a přichystali příjemné zázemí v místní škole.

Bylo to moc prima a už se těšíme do školy v přírodě. Hurá!!!

p. uč. J. Řeháková

 FOTOGALERIE