Historická Praha – exkurze 7. tříd

Ve středu 11. dubna se 7. třídy vydaly s třídními učitelkami a paní učitelkou Novákovou na exkurzi do Prahy a na Karlštejn. Nejprve jsme navštívili pražské židovské město a jeho památky. Na místě se nás ujaly průvodkyně, které si třídy rozdělily  na dvě skupiny. Prošli jsme si nejstarší židovský hřbitov, viděli jsme pomník rabína Löwa a poslechli si několik zajímavostí o Židech a židovském městě.  Pak jsme si prohlédli Klausovou synagogu, kde je umístěna expozice starých hebrejských tisků a rukopisů. Následovala prohlídka Staronové synagogy, která dnes jediná slouží bohoslužebným účelům.  Krásné počasí nás vybízelo projít se po Karlově mostě a zajít do centra, ale v programu jsme měli ještě druhou část, a to Karlštejn. Karlův most a Pražský hrad jsme tak viděli jen v dálce a pokračovali jsme na místo, kde na nás čekal autobus. 

Za necelou hodinku jsme stáli již pod Karlštejnem a těšili jsme se na prohlídku tohoto hradu.  Paní učitelka Nováková, bývalá průvodkyně Karlštejnu, provedla naši 50 člennou skupinu celým hradem. Ačkoliv byly děti už unavené z nabitého celodenního programu, pozorně poslouchaly zajímavosti o Karlštejnu podané naší paní učitelkou. Díky ní jsme se dostali i do Křížové kaple, která svou krásou uchvátila snad každého.  Za zajímavou prohlídku moc děkujeme. Poté jsme se vydali k autobusu. Cestou jsme dětem dopřáli nakoupit si různé sladkosti, zmrzlinu nebo tříšť.

Kolem půl páté jsme vyráželi směr Chrastava. Bohužel jsme v Praze projížděli zácpou díky nehodě a domů jsme dorazili místo naplánované šesté hodiny až po osmé.  To nám ovšem nezkazilo náladu. I přes velké zdržení na dálnici cestou tam i zpět jsme si exkurzi moc užili a doufám, že nám bude dopřáno si podobný výlet ještě zopakovat.

            Třídní učitelky 7. tříd – D. Pustková, J. Suchá, J. Chrásková  a paní učitelka T. Nováková

 FOTOGALERIE