Olympiáda I. A  -    nocování ve škole

 Mnoho školáků i učitelů nedávno žilo zimní olympiádou v Koreji. Fandili jsme, hovořili o zlatých medailích Ester Ledecké. A tak jsme se rozhodli uspořádat Olympiádu I. A, spojenou s nocováním ve škole.

V pátek 9.3 2018 byl sraz prvňáků v 17. hodin ve škole s potřebným vybavením na olympijské soutěže a nocování.

Nejprve jsme besedovali o významu olympijských her, co znamená olympijská vlajka, olympijský oheň, co značí jednotlivé kruhy. Byla vyrobena olympijská vlajka a olympijská pochodeň. Po zahájení her u školní tělocvičny, jsme se seznámili se všemi soutěžemi. Při plnění soutěžních úkolů nám pomáhala děvčata ze šesté a sedmé třídy.  Cílem bylo zdolat horolezeckou stěnu, dofoukat míček do olympijských kruhů, střílet na branku, běhat po schodech, střílet lukem.

Závěrem nás čekalo vyhlášení vítězů. Naším heslem bylo „ Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se a překonat sám sebe.“  Všichni soutěžící byli odměněni medailí a diplomem. Užili jsme si nádherné sportovní chvíle zakončené diskotékou.

Příjemně unavené, ale šťastné děti si po večeři rozložily karimatky, spacáky, zazpívaly si písničky s kytarou, popřály si dobrou noc.   Všem se nám zdálo o společně prožitých chvílích.

Maminky nám napekly dobroty na sobotní snídani.  Poté jsme se postupně rozcházeli do svých domovů.  

                                                                            Ilona Čilová

 FOTOGALERIE