Oslavy Pancake Tuesday Monday v 6.A

            V anglicky mluvících zemích se každoročně slaví tzv. Pancake Tuesday (V letošním roce připadl tento svátek na úterý 13.2.), neboli „Palačinkové úterý“. Jedná se o pohyblivý svátek, který je závislý na datu Velikonoc. Původ tohoto svátku je spojován s tradicí, že před začátkem půstu je nutné sníst všechny zásoby, které jsou doma, a také se pořádně najíst a připravit na rituální období půstu.

Z časových důvodů jsme museli oslavy Dne palačinek přesunout na pondělí 12.února. 15 nadšených žáků 6.A obsadilo školní kuchyňku a pustilo se do přípravy palačinek. Nejprve bylo nutné umíchat těsto – někteří pečlivě odměřovali podle anglického receptu, jiní spoléhali na odhad či vylepšovali těsta podle své fantazie. Za chvíli už se všude linula sladká vůně usmažených palačinek. A i když se někomu zprvu smažení nedařilo, nakonec všichni obstáli na výbornou.

Co teď se všemi těmi usmaženými palačinkami? Každá skupina nejprve nádherně nazdobila jednu výstavní palačinku a poté už nás čekal tradiční běh s palačinkami. Školní chodba se rázem proměnila v závodní dráhu, po které se pohybovali neobvyklí závodníci. Každý držel v ruce pánvičku s usmaženou palačinkou a snažil se co nejrychleji překonat danou vzdálenost, přičemž musel vyhazováním palačinku obracet. Užili jsme si při tom spoustu legrace.

Na závěr celého odpoledne nás čekala jen sladká tečka, a to doslova. Nádherně ozdobené palačinky rychle mizely, a tak nikdo neodcházel domů hladový.

                                                                       (K.Kašková, M.Mézlová)

 FOTOGALERIE