Staré řecké báje a pověsti 6.A

 

            Ve středu 25.10. se třída 6.A na celý den ponořila do doby starého Řecka. Nejprve jsme se seznámili se samotným Řeckem a na závěr hodiny si společně zatancovali řecký lidový tanec.

            Další hodinu jsme společně přípitkem šampaňského slavnostně otevřeli galerii postav řecké mytologie a pokusili se z vystavených obrazů odhadnout, kdo byl kdo.

 

 

            Poté následovalo sedm příběhů. Každá skupina si vylosovala jeden, přečetla si ho, vyplnila úkoly na pracovním listu a s neskrývanou chutí se pustila do dramatizace. Všichni promýšleli rekvizity, oděvy a učili se text. Nádherná divadelní představení pomohla ostatním pochopit alespoň část řecké mytologie.

            V poslední hodině jsme ještě stihli napsat dopisy řeckým postavám a ohlédnout se za celým dnem. Odvážlivci měli možnost usednout na trůn na hoře Olymp a vyjádřit se k tomu, co zažili.

            Společně strávený den utekl jako voda a nám nezbývalo nic jiného než se rozloučit s řeckými bohy a hrdiny a odebrat se domů. V hlavách všech stále ještě doznívaly vzpomínky na náš společný řecký den – na krásná divadelní představení, chuť řeckého jogurtu a oliv, slavnostní přípitek, tanec…

                                                                                              (K.Kašková)

 

Milý Charóne,

strašně by mě zajímalo, jak dlouho tuhle práci děláš a jestli tě baví. Nejspíš už ji děláš hodně dlouho, což obdivuji, protože já bych to asi vydržela dělat nejspíš jen 20 let a možná i míň. Nejspíš, když pluješ po řece Styx, slyšíš naříkání duší, co se chtějí vrátit mezi smrtelníky. Pokud je to pravda, tak obdivuju, že to dokážeš vydržet, tedy jestli nejsi hluchý. A pokud nejsi hluchý a slyšíš je, tak obdivuju, že ses z toho nezbláznil.

S pozdravem

                        Sarah Stejskalová

 

 

Milá Afrodité,

Jak děláš, že dokážeš, aby se lidé do sebe zamilovávali? Já tě obdivuji, že si dokážeš skoro se vším poradit. A znáš Ariadné? Když ano, tak jí ode mě vzkaž, že obdivuji, jak dokázala pomoct Theseovi. Dopředu děkuji.

Jsi moje nejoblíbenější bohyně, a proto Ti také píši. A to byl tvůj úkol, že se do sebe Ariadna a Theseus zamilovali?

 S pozdravem             

                        Jana Řeháková

 FOTOGALERIE