Nocování s pohádkou

                Kouzelný svět pohádek nás provází už od útlého věku. Patřil k životu našich babiček a dědečků, a navzdory široké nabídce dnešní multimediální zábavy, patří do života dětí i dnes.
            Pohádkové bytosti se často objevují i ve výuce na naší škole. Pro děti z první třídy jsme naplánovali „Nocování s pohádkou“. Chtěli jsme pro ně připravit zábavné učení mimo školní lavice, potěšit je a pobavit. Nocování pro mnohé z nich byla premiéra, součástí výukového programu bylo i odloučení od rodičů a spolupráce se staršími kamarády ze čtvrté třídy. Celá akce proběhla od pátku 17.00 do sobotního rána. Zúčastnilo se 19 prvňáků z 1. C a 21 čtvrťáků ze 4. C.

                 Program byl zahájen a následovalo skupinové plnění úkolů: hádanky, doplňovačky, popletené pohádky, skládání puzzlí, výroba „kouzelného skřítka“, … Nechyběla večerní procházka, zpěv oblíbených písniček, večeře a potom… čtvrťáci se proměnili v pohádkové bytosti a vytvořili pro malé kamarády „noční hru“ při svíčkách. Po skončení programu děti ulehaly plny dojmů a zážitků. Na dobrou noc vyslechly improvizaci vymyšlené pohádky. Vstávat se nikomu nechtělo a děti se dožadovaly dalších aktivit.
                 Chtěly bychom poděkovat rodičům za cukrářské výrobky ke snídani, dětem za projevenou aktivitu a radostnou náladu, ale především chlapcům a děvčatům ze 4. C, kteří již podruhé v tomto roce aktivně připravili program, věnovali spoustu nápadů a volného času malým dětem a stali se tak nezbytnými pomocníky učitelek.

                               Zuzana Živnůstková, Eva Vodičková, Dáša Nováková, Helena Šťastná

 FOTOGALERIE