Třídní výlet 5.A

            Kalendář ukazuje sobotu 15.října, ale na autobusovém nádraží se schází několik nadšených páťáků, kteří s chutí vymění vyhřátou postel a pohodlí domova za pár hodin plných zážitků a dobrodružství.

            Nasedáme společně do autobusu a míříme do Vítkova. U zdejší školy se k nám ještě připojuje jedna nadšenkyně a náš pěší výlet může začít. Nejprve zavítáme k místnímu kostelu. Zde startujeme naši celodenní hru o lístečky. Zakázaná slůvka ano a ne rychle odebírají obdržené lístečky, a tak je třeba dávat si pozor na jazyk. Kolem kostela leží mnoho kaštanů, které postupně mizí v dětských batohách. Jejich váha se rychle zvyšuje, což však nikomu nevadí. S tímto pokladem vytrvale stoupáme na Výhledy. Nikdo neprotestuje a všichni už se těší na dřevěnou pozorovatelnu. Zde nás čeká zasloužená svačina a pak objevujeme opět hnědé poklady ukryté v listí, a tak mnozí ještě plní svá zavazadla.

            Naštěstí si teď můžeme sestupem na louku trochu odpočinout. Jen co se dostaneme z lesa, zahazujeme batohy a využíváme posekané trávy k válení sudů. Daleko před námi vidíme Lysý vrch s větrnými elektrárnami, ale ani poměrně velké převýšení nás nemůže odradit. Cestou se ještě rozhlédneme ze dvou posedů, nafotíme krásné fotky na památku a už stojíme pod větráky. O chvíli později nás uprostřed louky překvapí starý rozbitý klavír, který musíme hned vyzkoušet.

            Ani déšť, jenž nás zastihne v lese směrem na Vysokou, nám náladu nezkazí. Na farmě ukončujeme naši lístečkovou hru, vyhlašujeme vítěze (Dane, gratulujeme!) a skluzem po mokré silnici směřujeme zpět do Chrastavy.

            I když nás napoprvé nebylo mnoho, užili jsme si spoustu legrace a zábavy. Určitě bude na co vzpomínat a v hlavách už se rodí plány na naši další společnou akci.

                                                                                                                      (K.Kašková)

 FOTOGALERIE