Svátek zvířat ve 3.A

Každoročně si 4. října připomínáme svátek zvířátek. Dozvěděli jsme se, že roku 1226 4.10. zemřel františkánský mnich Sv. František z Assisi, který pečoval o opuštěná, nemocná a týraná zvířata. Právě proto se na tento den stanovil Mezinárodní den zvířat. V letošním roce jsme se zaměřili na naše domácí zvířecí kamarády.

Ve škole jsme se sešli v hojném počtu. Zavítali mezi nás naši mazlíčci. Zebřičky nás potěšily cirkusovým vystoupením, želva nádherná svými plaveckými schopnostmi, andulka svým klidem, křečkovi se zvětšily tváře pamlskami, králíček, morčátko a pískomil nás pomazlili svým heboučkým kožíškem, rybička nás pozorovala přes sklo sklenice, šneček nás lákal na svou okurku a kuřátko velikosti malé slepičky překvapilo velkou poslušností.

Během dopoledního projektu jsme se o zvířátkách dozvěděli informace z přinesených odborných knížek, které jsme ve skupinách zpracovali a vytvořili stručný přehled. Uvědomili jsme si, že naše zvířecí kamarády máme hodně rádi a je třeba o ně denně pečovat.

Děti si zaslouží velikou pochvalu za dopolední pracovní nasazení a ohleduplnost ke svým mazlíčkům.

J. Řeháková

 FOTOGALERIE