Coca-Cola Cup 2016-17

fotbalový turnaj druhého stupně základních škol

kvalifikační kolo – (3. 10. 2016)

Pro letošní ročník fotbalového turnaje Coca-Cola Cup jsme byli zařazeni již do kvalifikačního kola. V tomto kole jsme měli jediného soupeře, a to ZŠ Lidická z Hrádku nad Nisou. Jako pořadatel kvalifikačního utkání byla vylosována naše škola, a tak první starostí bylo sehnat odpovídající hřiště. Zde je potřeba poděkovat za ochotu a přístup členům fotbalového oddílu, především patří poděkování M. Rozmajzlovi a S. Jůvovi.

Do zápasu jsme nastoupili sice odhodlaně, ale s myšlenkou jasné výhry. To byl však kámen úrazu. Než si kluci zvykli na rozestavení a na své úlohy na hřišti, prohrávali jsme 0 : 1. Hra byla hodně nervózní, a tak se kazilo více přihrávek, než by člověk čekal. Naštěstí se časem kluci zklidnili. Především tím, že jsme si začali vypracovávat šance, a byla jen otázka času, kdy se nám podaří dát gól. Zhruba po čtvrt hodině jsme dali dva slepené góly a nálada i chuť si zahrát se rapidně zvedly. Do poločasu jsme dali ještě jeden gól. V druhém poločase jsme přidali ještě jeden gól a zápas jsme vyhráli 4 : 1. Vítězstvím jsme postoupili do Okresního kola turnaje, které se bude hrát na přelomu října a listopadu. Držte nám palce, abychom mohli postoupit do jarních kol turnaje.