HARMONIZAČNÍ DNY ŠESTÝCH ROČNÍKŮ

12. - 14. 9. 2016, rekreační středisko Pařez

Vyučující: Jana Chrásková, Daniela Pustková, Jiřina Suchá, Tomáš Jerje 

Stalo se tradicí, kdy začátek školního roku tráví žáci šestých tříd na harmonizačních dnech. Devátý ročník proběhl v krásné krajině Českého ráje poblíž Prachovských skal, v rekreačním středisku Pařez. Letos za dobrodružstvím vyrazilo 50 žáků a 4 vyučující. Po příjezdu jsme se ubytovali a následoval bohatý program. Prvně jsme vyvolávali Selušu, boha počasí v Českém ráji a přáli si pěkné počasí. To se nám letos podařilo na výtečnou, teplé počasí bez mráčku nás provázelo až posledního dne. Poté žáci projevili týmového ducha v podpisovce, kde se dozvěděli mnohé o svých spolužácích. Následovaly aktivity bez mluvení, založené na spolupráci v týmu a jeho řízení. Aktivity po poledním klidu se již odehrávaly nedaleko v lese na místě označovaném jako Pískárna, kde byl příjemný chládek a stín. Jednotlivé třídy si vyzkoušely ringo, padák, smyce a indiaku. Zde třídy ukázaly týmovou spolupráci při plnění nelehkých úkolů. Těžká se zdála spolupráce při fotografování nápisu své třídy poskládaného z vlastních těl. Dále si žáci ověřili paměť při hře, ve které nosili části povídání o nedalekém hradu Pařez, z lístečků připevněných na stromech, ke svým zapisovatelům. Museli čelit škoditelům (učitelům), kteří je zastavovali a mátli je svými otázkami a úkoly. Po hře jsme navštívili nedaleký hrad Pařez, kde jsme si povídání z předchozí hry přečetli, a tím se dozvěděli o hradu spoustu zajímavostí. Před večeří si žáci prověřili paměť a poznávali znělky ze seriálů, večerníčků a hádali zpěváky a zpěvačky. Po večeři následovalo stínové divadlo, ve kterém skupiny žáků sehrály vtipné a nápadité příběhy s figurkami, které si předtím vyrobily.

 

Druhý den dopoledne proběhla hra vlajky, na které navázala výroba vlastní třídní vlajky. Ta provází třídu až do devátého ročníku. Po obědě jsme se vydali na výlet do Prachovských skal, kde jsme navštívili vyhlídky. Večerní čas patřil tradičně diskotéce. Pro ty, co se nestyděli zpívat, byla připravena novinka letošních harmonizačních dnů, karaoke.

Byla středa, poslední den pobytu. Dopoledne proběhla hra latríny, při které se žáci snažili nasbírat za třídu nejvíce potvrzených vstupenek na wc. Žáci si dále vyrobili obálky, do kterých jim spolužáci mohli vhazovat pozitivní a pěkné vzkazy. Ty pak dostali při odjezdu domu. Po obědě rychle uklidit a předat pokoje. Autobus přijel na čas a my před třetí hodinou odpolední přijeli zpět do Chrastavy. Na žáky čekali rodiče, kteří se těšili na vyprávění dojmů svých dětí. Celý pobyt a aktivity probíhaly v přátelském duchu, za což všem zúčastněným žákům děkujeme, a přejme si, aby jim týmový duch a krásná atmosféra vydržela až do doby, kdy se budou loučit na konci devátého ročníku.

 FOTOGALERIE