První den v první třídě

 

Na konci prázdnin byla naše škola připravená, naleštěná a vyzdobená. Ale teprve ve čtvrtek 1. září před půl osmou ožila tím správným ruchem. Malí školáci doprovázeni svými rodiči i prarodiči vstupovali nesměle do některé ze tří prvních tříd. Hned ve dveřích je uvítala paní učitelka a žáčci si vybrali své místo v lavici. Když bylo všech 66 míst zaplněno, mohlo se zahájit.

 

 


Po úvodním přivítání a seznámení čekaly na děti první aktivity, při kterých se povídalo, recitovalo nebo zpívalo. V průběhu činností navštívili každou třídu představitelé města, pan starosta Ing. Michael Canov s paní místostarostkou Zitou Václavíkovou. Spolu s ředitelem školy panem Mgr. Alešem Trpišovským popřáli prvňáčkům mnoho úspěchů a přidali i milou pozornost. Další dárek s pestrým obsahem věnoval malým účastníkům silničního provozu již tradičně Liberecký kraj.

 


Děti si svůj slavnostní vstup do školy užily a ven vycházely oceněné medailí a pyšnící se titulem ŠKOLÁK. Tak ať jim dnešní nadšení a dychtivost vydrží co nejdéle. Jejich správné vykročení bude zárukou úspěšného zvládnutí školních povinností. Hodně štěstí!

Mgr. Ivana Bláhová