Vánoce v režii žitavských přátel

 

            Neuběhlo mnoho času a my jsme mohli přivítat na naší škole přátele ze sousedního německého města Žitava. Tentokrát byla pro děti přichystána výroba vánočních svícnů. Jedna třída zaplněná různě starými dětmi se na pár hodin proměnila v dílnu. Stoly byly pokryty přírodními materiály, svíčkami, mašlemi atd. Všichni byli zvědaví, co se bude dít.

            Na návštěvu k nám totiž zavítali 4 zaměstnanci žitavského centra Domino, kde jsme v říjnu pobývali. S sebou si přivezli všechny potřebné věci, a tak jsme se s chutí pustili do práce. Samozřejmě se komunikovalo v němčině, i když ruce a nohy také nebyly k zahození. Věřte, že každý pochopil, co má dělat, a se vším jsme si dokázali poradit. Na závěr tedy na stolech stály nádherné svícny, které si děti mohly odnést domů.

            Tato akce nás opět přesvědčila, že spolupráce se zahraničními partnery našim dětem prospívá. Obrovský dík patří žitavskému Dominu a především těm, kteří neváhali a přijeli strávit s našimi dětmi svůj čas. Do budoucích let si tedy přejme mnoho podobných akcí.

                                                                                                         

                                                                                                          (K.Kašková)